Gratyzchaty.pl informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii przez Gratyzchaty.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.
Zamknij
szukaj
Szukanie zaawansowane
Dodaj ogłoszenie:
Oddam
Przyjmę
Login:
Hasło:
Zapamiętaj
Zaloguj z

Gratyzchaty.pl ® - tutaj wszystko jest za darmo!

Przez 4607 dni oddaliśmy już 1058967 przedmiotów.
Kolejne 3002 wciąż czeka na nowych właścicieli.
Dołącz do społeczności 141330 Gratowiczów!
Oddawaj zbędne rzeczy, poluj na okazje, spotykaj przyjaciół.
Regulamin  |   Pomoc  |   Media  |   Kontakt  |   Reklama
Gratyzchaty.pl Recykling/Reusing

I RANGI DYNAMICZNE

1. Każdy UŻYTKOWNIK GRATYZCHATY.PL ma przypisaną automatycznie jedną z rang:

- NOWICJUSZ - ranga początkowa

- GRATOWICZ - ranga docelowa

2. Zasady przyznawania rang:

a) NOWICJUSZ - ranga otrzymywana podczas rejestracji.

b) GRATOWICZ - ranga otrzymywana po 14 dniach od rejestracji i otrzymaniu minimum 10 pozytywnych ocen od unikalnych użytkowników za oddawanie przedmiotów lub po 60 dniach i uzyskaniu minimum 40 pozytywnych ocen od unikalnych użytkowników zarówno za oddawanie, jak i odbieranie przedmiotów.

3. Funkcje dodatkowe i ograniczenia związane z poszczególnymi rangami:

a) NOWICJUSZ

- może umieszczać ogłoszenia, ale przed publikacją muszą one być zatwierdzone przez moderatora.Maksymalny czas oczekiwania na zatwierdzenie to 24 godziny

- może pisać wiadomości prywatne tylko do osób, z którymi ma powiązania ogłoszeniowe (podpis pod ogłoszeniem, rezerwację, oddanie, wycofanie rezerwacji)

- na forum może tworzyć tematy tylko w dziale "Pomoc techniczna", w pozostałych działach może tylko odpowiadać w tematach

- nie może utworzyć Galerii, strony "O mnie"

- nie może tworzyć listy znajomych i ignorowanych

- nie może głosować w ankietach

- nie może samodzielnie ustawić statusu "Nieaktualny" w ogłoszeniach na które już odpowiedziano.

b) GRATOWICZ:

- ograniczenia rangi NOWICJUSZ zostają zniesione

4. Ranga UŻYTKOWNIKA GRATYZCHATY.PL zmieni się automatycznie z NOWICJUSZA na GRATOWICZA po osiągnięciu wymaganych parametrów, według których jest przyznawana.

II TYTUŁY

1. Każdy UŻYTKOWNIK z rangą GRATOWICZ może otrzymać jeden z przyznawanych okresowo tytułów:

- GRATOWICZ TYGODNIA - nadawany na okres 7 dni

- GRATOWICZ MIESIĄCA - nadawany na okres miesiąca.

- GRATOWICZ ROKU - nadawany na okres roku.

2. Zasady otrzymywania tytułów:

a) GRATOWICZ TYGODNIA - Tytuł otrzymują UŻYTKOWNICY którzy zajmą trzy początkowe miejsca w cotygodniowym konkursie na GRATOWICZA TYGODNIA. Wyniki tego konkursu są ustalane na podstawie liczby ogłoszeń wystawionych przez każdego z UŻYTKOWNIKÓW i liczby odpowiedzi jakie w ciągu pierwszej doby uzyskały te ogłoszenia. Aby ogłoszenie było wzięte pod uwagę musi uzyskać w pierwszej dobie minimum 10 odpowiedzi, status "Oddany" w czasie trwania konkursu oraz ocenę pozytywną do momentu publikacji wyników konkursu. Konkurs trwa od Poniedziałku do Niedzieli, a wyniki są publikowane zawsze w Środę następnego tygodnia o godzinie 9:00 rano. Z rywalizacji wykluczani są aktualni posiadacze tytułów GRATOWICZ ROKU, GRATOWICZ MIESIĄCA, GRATOWICZ TYGODNIA oraz NOWICJUSZE, a także UŻYTKOWNICY próbujący nieuczciwie wpłynąć na wyniki konkursu (decyzję, po zbadaniu okoliczności podejmie ADMINISTRATOR portalu).

b) GRATOWICZ MIESIĄCA - Tytuł otrzymują UŻYTKOWNICY którzy zajmą dwa początkowe miejsca w comiesięcznym konkursie na GRATOWICZA MIESIĄCA. Wyniki tego konkursu są ustalane na podstawie liczby ogłoszeń wystawionych przez każdego z UŻYTKOWNIKÓW i liczby odpowiedzi jakie w ciągu pierwszej doby uzyskały te ogłoszenia. Aby ogłoszenie było wzięte pod uwagę musi uzyskać w pierwszej dobie minimum 20 odpowiedzi, status "Oddany" w czasie trwania konkursu oraz ocenę pozytywną do momentu publikacji wyników konkursu. Konkurs trwa od początku do końca miesiąca, a wyniki są publikowane zawsze 7 dnia następnego miesiąca o godzinie 8:45 rano. Z rywalizacji wykluczani są aktualni posiadacze tytułów GRATOWICZ ROKU, GRATOWICZ MIESIĄCA oraz NOWICJUSZE, a także UŻYTKOWNICY próbujący nieuczciwie wpłynąć na wyniki konkursu (decyzję, po zbadaniu okoliczności podejmie ADMINISTRATOR portalu).

c) GRATOWICZ ROKU - Tytuł otrzymuje UŻYTKOWNIK który zdobędzie pierwsze miejsca w corocznym konkursie na GRATOWICZA ROKU. Wyniki tego konkursu są ustalane na podstawie liczby ogłoszeń wystawionych przez każdego z użytkowników i liczby odpowiedzi jakie w ciągu pierwszej doby uzyskały te ogłoszenia. Aby ogłoszenie było wzięte pod uwagę musi uzyskać w pierwszej dobie minimum 30 odpowiedzi, status "Oddany" w czasie trwania konkursu oraz ocenę pozytywną do momentu publikacji wyników konkursu. Konkurs trwa od początku do końca roku kalendarzowego, a wyniki są publikowane zawsze 7 dnia nowego roku o godzinie 8:30 rano. Z rywalizacji wykluczani są NOWICJUSZE oraz aktualny posiadacz tytułu GRATOWICZ ROKU. Wykluczeni mogą zostać także UŻYTKOWNICY, którzy poprzez swoje zachowanie i praktyki w serwisie GRATYZCHATY.PL negatywnie wpływają na wizerunek serwisu. Dotyczy to również UŻYTKOWNIKÓW próbujących nieuczciwie wpłynąć na wyniki konkursu (decyzję o wykluczeniu po zbadaniu okoliczności podejmie ADMINISTRATOR portalu).

3. Posiadacze tytułów GRATOWICZ ROKU, GRATOWICZ MIESIĄCA, GRATOWICZ TYGODNIA otrzymują nieodpłatny dostęp do wszystkich funkcji KONTA SPONSOR. Otrzymują również możliwość wystawiania darmowych ogłoszeń w kategorii "Przyjmę, poszukuję" na zasadach identycznych jak posiadacze KONTA SPONSOR. Wszystkie te prawa dostępu i możliwości są nadawane na ten sam okres, na który został przyznany tytuł.

4. Każdy z tytułów może być w dowolnym momencie odebrany przez ADMINISTRATORA. W takim wypadku tytuł automatycznie przechodzi na zdobywcę kolejnej pozycji na konkursowej liście wyników - jednak tylko na okres pozostały do ogłoszenia wyników kolejnego konkursu na dany tytuł. Odebranie tytułu skutkuje odebraniem wszystkich dodatkowych przywilejów związanych z tytułem.

III RANGI SPECJALNE

1. Każdy UŻYTKOWNIK GRATYZCHATY.PL z rangą GRATOWICZ może zostać nagrodzony rangą SUPERGRATOWICZ.

2. SUPERGRATOWICZ jest rangą specjalną i honorową przyznawaną przez ADMINISTRATORA. ADMINISTRATOR może zaprosić UŻYTKOWNIKÓW do współdecydowania o przyznaniu rangi, np. przez głosowanie w ankiecie.

3. Ranga SUPERGRATOWICZ jest przyznawana na czas nieokreślony, ale może zostać w dowolnym momencie odebrana jeśli tylko ADMINISTRATOR uzna, że działania SUPERGRATOWICZA są już niezgodne z kryteriami wyboru. Odebranie rangi SUPERGRATOWICZ skutkuje odebraniem wszystkich dodatkowych przywilejów związanych z rangą.

Gratyzchaty.pl - to największy katalog ogłoszeń "Oddam za darmo" w Polsce. Jest to również największa społeczność skupiająca ludzi, którzy chcą dawać używanym przedmiotom drugie życie. Nasi użytkownicy uczą, jak szanować rzeczy, które są efektem czyjejś pracy, i jak dbać przy tym o środowisko. Liczba użytkowników i ilość oddanych przedmiotów to najlepsze dowody popularności naszego pomysłu. Znajomości i przyjaźnie które tu się rodzą są najlepszą rekomendacją.

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.  Prosimy zapoznać się też z naszą polityką prywatności.
Copyright gratyzchaty.pl ® 2008 - 2020 - Wszystkie prawa zastrzeżone.
Based on phpBB2 engine.

Czas generowania strony: 0.010774850845337